Ravelin 7
Most 
ravelin7.czechcore.cz 
Ravelin je samostatná, trojúhelníková nebo pětiúhelníková pevnůstka v hradebním příkopu, která mezi bastiony, kurtinami a krytou cestou tvoří tzv. střední obrannou linii. Ravelin sloužil jako ochrana za ním ležící kurtiny, a protože v hradebním příkopě vyčníval před špice sousedních bastionů, poskytoval palebné krytí špičkám sousedních bastionů. Nepřítel se při dobývání pevnosti musel soustředit nejdříve na raveliny a pak teprve mohl pokračovat útokem na bastiony a kurtiny. Díky tomu se výrazně prodloužila doba potřebná k obléhání pevnosti.

Marnost
Praha
www.marnost.org/
  
Vanitas vanitatum, omnia vanitas – „Marnost nad marnost, všechno je marnost“ (Bible, Kaz 1,2)
1. bezúčelnost, zbytečnost; něco o co se snažíme marně, nebo v to doufáme a nemá to šanci na úspěch.

Remek
Praha
remekdiy.wordpress.com/
Remek je bývalý vojenský letec a jediný československý kosmonaut. Je 87. kosmonautem světa, prvním z jiné země než Sovětského svazu nebo USA. Ke svému letu na stanici Saljut 6 vzlétl společně se sovětským kosmonautem Alexejem Gubarevem 2. března 1978 na palubě kosmické lodi Sojuz 28, ve vesmíru prožil 7 dní, 22 hodin a 17 minut. Pracovní den kosmonautů trval od 6 do 21 hodin, zahrnoval i dvě hodiny cvičení.Takřka na poslední chvíli bylo do výcviku Gubareva a Remka zahrnuto i ovládání zubní vrtačky, Romaněnko a Grečko na Saljutu 6 si totiž začali stěžovat na bolesti zubů. Po příletu Gubarev s Remkem sdělili kolegům, že jim zuby ošetří. Poté, co vyšlo najevo, že se ošetřování zubů začali učit před dvěma týdny, byli odmítnuti. Ovšem stížnosti na zuby řídící středisko už neslyšelo.

Kontroll   
Kolín
kontroll.cz/index.php
Kontroll: A film a mese és a valóság speciális keveréke. Történet egy furcsa fiatalemberről, Bulcsúról, az ellenőr társakról egy rivális ellenőr csapatról, és mindarról, ami körülöttük van. Az utazók és a jegyellenőrök -jól ismert- drámai, de legtöbbször komikus viszonyáról. Egy kegyetlen gyilkológépről, aki utasokat lök a metró elé, és a metróvezetőség embereiről, akik számára csak egyetlen fontos szempont létezik az utasok metróba vetett hite.

Sakala
Havlíčkův Brod
bandzone.cz/sakala
Sakala je český skokan na lyžích, mistr světa v letech na lyžích a olympijský medailista. Sakala má pověst rebela. Právě slovem Rebel pojmenovala Česká televize profil jeho osoby a Lidové noviny jej vylíčily takto: „Poznal do sytosti oslnivou slávu i omamnou vůni peněz. Před časem se mu však rozpadlo manželství a někdejší tchán ho připravil o všechny úspory. Z milionáře se rázem stal muž, kterému zůstaly pouze dluhy. Bydlel v chátrající chalupě, kde v zimě zamrzala voda, a dokonale poznal, jak chutná život na samém dně.“ (článek již v databázi LN není.)